Gabinet Stomatologiczny | Renata Gogolewska

Wpis: 05 lip 2016

Sprzęt stomatologiczny

Nasz sprzęt posiada wszystkie niezbędne certyfikaty  Unii Europejskiej.
Dysponujemy między innymi:

Mikroskop endodontyczny Zeiss

Specjalistyczny sprzęt pozwalający na precyzyjną pracę pod kontrolą wzroku, umożliwia leczenie endodontyczne w skomplikowanych przypadkach. Powiększa obraz pola zabiegowego, daje doświetlenie i głębię obrazu.
Stosowany do:
-lokalizacji ujść kanałów
-powtórnego leczenia
-kanałów o zakrzywionym przebiegu
-leczenia perforacji
-wypełniania kanałów

System B

Nowa generacja Urządzeń do termoplastycznej kondensacji gutaperki lub resilonu na gorąco tj, materiału wypełniającego kanał korzeniowy; Po opracowaniu i zdezynfekowaniu kanałów korzeniowych konieczne jest szczelne zamknięcie światła kanału na całej jego długości do otworu fizjologicznego, aby uniemożliwić przenikanie bakterii z jamy zęba do tkanek okołowierzchołkowych. Wypełnianie kanałów korzeniowych gutaperką z zastosowaniem systemu B i Obtury III umożliwia dobrą kontrolę podczas wypełniania, pozwala na efektywne i dokładne wypełnianie często nieregularnej przestrzeni kanałów korzeniowych.

RTGRadiowizjografia (Rtg Planmeca Intra)

Aparat do zdjęć wewnątrzustnych. Nowoczesna technologia pozwala ograniczyć dawkę promieniowania o ponad 90% w porównaniu do zdjęcia RTG klasycznego. Parametry ekspozycji dobierane są automatycznie do rodzaju zęba. Zdjęcia wykonywane są szybko i precyzyjnie a otrzymany obraz wysokiej jakości umożliwia diagnostykę różnorodnych zmian chorobowych zębów i tkanek otaczających.

Unity ADEC 500

Wysokiej klasy unit stomatologiczny zapewniający komfortowe warunki leczenia. Dla kontroli higieny, unit wyposażono w system kontroli ICX oraz system automatycznego przepłukiwania rękawów ssakowych. Dla komfortu pacjenta flexiback, czyli tapicerka fotela, dostosowuje się do kształtów pacjenta, co wpływa na komfort w czasie zabiegu.

Beyond – lampa wybielająca

System Beyond gwarantuje bezpieczny sposób usunięcia przebarwienia, które wniknęły w tkanki zęba. Formuła wybielająca żel + światło działa silnie i szybko. Jedna wizyta trwająca około 45 minut pozwala pacjentowi cieszyć się naturalną bielą zębów bez podrażnień i skutków ubocznych.

Skaler ultradźwiękowy EMS

Nowoczesny skaler ultradźwiękowy wykorzystywany nie tylko do usuwania kamienia i osadu nazębnego, ale także doskonały w zakresie pracy w endodoncji, protetyce i periodontologii.

Piaskarka KAVO

Urządzenie profilaktyczne do usuwania osadów i przebarwień z kawy, herbaty, papierosów oraz płytki nazębnej. Czynnikiem czyszczącym jest mieszanina dwuwęglanu sodu, wody i powietrza. Piaskowanie jest zabiegiem bezbolesnym.

Autoklaw Tauclave

Jeden z najnowszych na polskim rynku spełniający wszystkie normy Unii Europejskiej i zapewniający maksymalne bezpieczeństwo podczas pracy. Służy do sterylizacji narzędzi w wysokiej temperaturze i pod ciśnieniem, w pojedynczych pakietach dla każdego pacjenta. Zabija bakterie, wirusy i grzyby.

Kamera wewnątrz-ustna

Pozwala zarejestrować obraz w jamie ustnej i zaprezentować go na monitorze. Higienę zapewniają wymienne osłonki jednorazowego użytku. Pacjent ma możliwość obserwacji leczenia obserwując obraz przed w trakcie i po zabiegu.

Endometr

Służy do elektronicznego pomiaru długości roboczej kanału podczas leczenia endodontycznego (kanałowego) umożliwia precyzyjne opracowanie kanału do samego wierzchołka bez podrażnienia okolicznych tkanek.

Destylarka DEST MAX

Destylarka pozwala uzyskać czystą świeżą wodę tuż przed jej użyciem. Stosuje się ją nie tylko do unitów stomatologicznych, ale przede wszystkim do przeprowadzenia procesów sterylizacji narzędzi w autoklawie. Dzięki temu można zadbać o jak najlepszą jakość wody destylowanej.

Kątnica endodontyczna

Urządzenie, które pozwala na szybkie i dokładne opracowanie kanału korzeniowego z jednoczesnym pomiarem jego długości.

Poprzednie